• kontakt@greenlo.pl
  • +48 733 721 039
  • ul. Nasienna 4, 59-220 Legnica
  • pon-pt, 8:00-15:00

Worki na odpady

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

 

 

Worki na odpady w placówkach medycznych i laboratoriach

Worki na odpady odgrywają ważną rolę w placówkach medycznych i laboratoriach, gdzie generowane są różnorodne rodzaje odpadów, w tym niebezpieczne, infekcyjne czy chemiczne. W naszym sklepie oferujemy dwa rodzaje worków:

W praktyce laboratoryjnej szczególne miejsce zajmują worki na odpady medyczne, które zapobiegają kontaktowi ludzi z materiałami niebezpiecznymi dla ich zdrowia.

 

Worki na odpady medyczne

Proponujemy dwa rodzaje tego typu opakowań:

  • worki na odpady medyczne z folii LDPE o pojemności 20 l, 35 l i 60 l dostępne w kolorze różowoczerwonym. Dostarczane są w rolkach po 10 szt. Posiadają duży, dobrze widoczny napis „MATERIAŁ ZAKAŹNY”,
  • woreczki kangur na próbki i odpady – przeznaczone do szpitali i laboratoriów. Wykonane zostały z folii polietylenowej o grubości 40 my. Posiadają certyfikowane, odporne na wodę samoprzylepne zamknięcie. Na opakowaniu znajduje się nadrukowany napis „BIOHAZARD”. Worki na odpady kangur są przeznaczone do przechowywania niebezpiecznych odpadów. W związku z tym na czerwonym tle umieszczono również czarne ostrzegawcze logo „Biohazard” wraz z instrukcją w trzech językach: francuskim, angielskim i hiszpańskim.

 

Worki na odpady i śmieci bytowe

Worki na odpady o pojemności 35 l i 60 l wykonane z mocnej folii LDPE są bardziej odporne na uszkodzenia niż standardowe opakowania z cienkiej, prześwitującej folii HDPE. Perforacja zapewnia łatwe ich oddzielanie z rolki. Grubość materiału dostosowano do litrażu – im większa pojemność produktu, tym grubsza folia. Świetnie sprawdzą się w użytku domowym, biurach, miejscach publicznych, szpitalach, laboratoriach oraz innych placówkach.

 

Worki na odpady odgrywają ważną rolę zarówno pod względem bezpieczeństwa ludzi, jak i odpowiedzialności ekologicznej. Poprawne ich stosowanie, przestrzeganie przepisów i dbałość o właściwą segregację to kluczowe elementy efektywnego zarządzania odpadami w laboratoriach i placówkach medycznych.