• kontakt@greenlo.pl
  • +48 733 721 039
  • ul. Nasienna 4, 59-220 Legnica
  • pon-pt, 8:00-15:00

Kroplomierze

Wyświetlanie wszystkich wyników: 7

 

 

Kroplomierze i ich budowa

Kroplomierze z pipetką składają się z dwóch elementów: butelki ze szkła bezbarwnego lub brązowego i zakraplacza w postaci pipetki z gumowym smoczkiem, zintegrowanej ze szczelną nakrętką zamykającą buteleczkę. Kroplomierze umożliwiają bezproblemowe i sprawne pobranie niewielkiej ilości płynu, a następnie precyzyjne dozowanie.

 

Kroplomierze – zastosowanie w laboratoriach

Kroplomierze z buteleczką szklaną i nakrętką zintegrowaną z pipetką odgrywają ważną rolę w laboratoriach chemicznych i biologicznych, gdzie precyzyjne dozowanie substancji jest niezbędne dla skutecznego prowadzenia analiz i badań naukowych. Oto najważniejsze zastosowania:

  • Dozowanie substancji. Kroplomierze wykorzystuje się do precyzyjnego dozowania różnych substancji chemicznych.
  • Przygotowywanie roztworów. W laboratoriach chemicznych kroplomierze są używane do przygotowywania roztworów o określonych stężeniach. Dzięki temu można łatwo kontrolować ich skład chemiczny i właściwości.
  • Hodowla komórkowa. W laboratoriach biologicznych kroplomierze z pipetką stosuje się w celu dokładnego dozowania pożywek, środków antybiotycznych i innych substancji wykorzystywanych w hodowli komórkowej. Zapewniają kontrolę nad środowiskiem, w którym rozwijają się komórki.
  • Analizy biochemiczne. W biochemii kroplomierzy używa się do dozowania różnych substancji niezbędnych do przeprowadzania analiz ilościowych, biochemicznych i biofizycznych.

Zastosowanie kroplomierzy w innych dziedzinach

Kroplomierze tego typu znajdują szerokie zastosowanie nie tylko w laboratoriach chemicznych i biologicznych. W farmacji kroplomierze z gumowym smoczkiem są wykorzystywane do dozowania płynnych składników leków. Natomiast w medycynie sprawdzają się przy podawaniu kroplowych dawek leków, zwłaszcza w przypadku pacjentów pediatrycznych.

 

Kroplomierze w sklepie greenlo.pl

Oferujemy szeroki asortyment kroplomierzy w szklanych butelkach o różnych pojemnościach z gwintem 18/415: 10 ml, 15 ml, 20 ml, 30 ml, 50 ml i 60 ml. Buteleczki posiadają kolor zielony, brązowy lub są bezbarwne. Czarne nakrętki wykonano z tworzywa HDPE.