• kontakt@greenlo.pl
  • +48 733 721 039
  • ul. Nasienna 4, 59-220 Legnica
  • pon-pt, 8:00-15:00

Kolby Erlenmeyera

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

 

 

Kolby Erlenmeyera – podstawowe wyposażenie laboratorium

Kolby Erlenmeyera są powszechnie używanymi narzędziami w laboratoriach chemicznych i biologicznych. Zostały nazwane na cześć niemieckiego chemika Emila Erlenmeyera, który wprowadził ich kształt do użytku w XIX wieku. Używa się je do prowadzenia reakcji chemicznych, hodowli komórkowych, przygotowania roztworów i wielu innych zadań.

 

Kolby Erlenmeyera – kształt i budowa

Kolby Erlenmeyera charakteryzują się stożkowatym kształtem, który ułatwia mieszanie substancji chemicznych. Górna część kolby jest zwężona, co minimalizuje straty substancji przez parowanie. Kolby są wykonane z wytrzymałego szkła borokrzemowego zapewniającego odporność na działanie wielu substancji chemicznych. Kolby Erlenmeyera mają płaskie dno, więc odznaczają się odpowiednią stabilnością.

 

Pojemność i skala

Kolby Erlenmeyera posiadają różne pojemności. Pozwala to na dostosowanie ich do konkretnych potrzeb. Wiele z nich ma także podziałkę, która wskazuje przybliżoną ilość płynu, co okazuje się przydatne w pomiarze i mieszaniu roztworów, gdzie wysoki stopień dokładności nie jest konieczny.

 

Kolby Erlenmeyera – zastosowanie

Kolby Erlenmeyera w chemii organicznej są używane do prowadzenia reakcji chemicznych, destylacji, ekstrakcji i innych procesów. W biologii komórkowej służą do hodowli komórkowej, przygotowywania pożywek i innych mediów. Ich wszechstronność czyni je niezbędnymi narzędziami w wielu laboratoriach.

 

Kolby Erlenmeyera w greenlo.pl

W naszym sklepie dysponujemy kolbami wykonanymi ze szkła borokrzemowego dwóch rodzajów: wąskimi, o szyjce posiadającej niewielką średnicę i szerokimi. Wszystkie kolby Erlenmeyera zaopatrzone są w malowaną skalę. Kolby szerokie posiadają pojemności: 50 ml i 100 ml, natomiast wąskie: 100 ml, 200 ml, 250 ml i 300 ml.

 

Kolby Erlenmeyera to podstawowe elementy wyposażenia każdego laboratorium chemicznego i biologicznego. Ich uniwersalność, precyzja i wytrzymałość czynią je niezastąpionymi narzędziami w prowadzeniu różnorodnych analiz i badań naukowych.

Początek formularza