• kontakt@greenlo.pl
  • +48 733 721 039
  • ul. Nasienna 4, 59-220 Legnica
  • pon-pt, 8:00-15:00

Wyświetlanie 1–12 z 15 wyników

 

 

Tryskawki plastikowe – płuczki laboratoryjne

Tryskawki plastikowe to proste narzędzia laboratoryjne używane do dokładnego podawania małych i średnich ilości płynów poprzez wypychanie ich strumieniem pod lekkim ciśnieniem bez precyzyjnego odmierzania ilości.

 

Tryskawki plastikowe – budowa

Tryskawki plastikowe są wykonane z płaskodennej butelki z miękkiego tworzywa. Wewnątrz znajduje się rurka, która sięga prawie do dna naczynia. Tryskawkę obsługuje się ściskając ją dłonią, co skutecznie wypycha płyn na zewnątrz. Nakrętka pojemnika wyposażona jest w wężyk z zatyczką, dzięki któremu strumień cieczy może być skierowany w dowolne miejsce. Poprzez zmianę siły nacisku, strumień cieczy można bez problemu kontrolować. 

 

Zastosowania tryskawek

Tryskawki plastikowe mają różnorodne zastosowania w laboratoriach:

  • polewanie, szczególnie przy przepłukiwaniu osadów,
  • natryskiwanie płynów na konkretne miejsca preparatów,
  • płukanie szkła laboratoryjnego, najczęściej wodą destylowaną lub acetonem, jako ostatni etap procesu mycia.

Poza laboratoriami tryskawki plastikowe znajdują zastosowanie w apteczce medycznej (na przykład do podawania środków do płukania oczu lub ran) lub w trakcie zabiegów kosmetycznych.

 

Tryskawki plastikowe w sklepie greenlo.pl

Tryskawki plastikowe, które oferujemy w naszym sklepie, wykonane są z miękkiego polipropylenu lub LDPE. Dysponujemy produktami o różnych pojemnościach: 50 ml, 100 ml, 125 ml, 250 ml, 500 ml i 1000 ml.

 

Tryskawki plastikowe to użyteczne narzędzia, które umożliwiają dokładne dozowanie płynów, co znajduje wiele zastosowań w laboratoriach.