Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

 

 

Lejki Büchnera do filtracji

Lejki Büchnera oferowane w naszym sklepie są narzędziami dwuelementowymi. Posiadają szeroką górną część w kształcie walca z sitowym dnem o dużej powierzchni, a pod nim stożkowy korpus zakończony pionową rurką. Na sitowym dnie umieszcza się krążek filtracyjny z bibuły. Dzięki swojemu cylindrycznemu kształtowi oraz optymalnym rozmiarom, lejek ten doskonale nadaje się do przesączania większych ilości osadu. 

 

Lejki Büchnera – zastosowanie

  • Lejki Büchnera są używane do oddzielania ciał stałych od cieczy poprzez wykorzystanie podciśnienia. Próbka jest umieszczana na papierze filtracyjnym osadzonym na perforowanym dnie. Następnie, za pomocą próżni, ciecz zostaje wypompowana przez otwory, pozostawiając ciała stałe na filtrze.
  • Ten rodzaj lejka jest również używany do przygotowywania próbek do analizy Poprzez wyizolowanie ciał stałych od roztworów można otrzymać czyste i skoncentrowane próbki do dalszych badań.
  • Lejki Büchnera w stanie rozłożonym mogą z powodzeniem służyć jako klasyczne lejki analityczne.

 

Asortyment w naszym sklepie

Oferujemy lejki Büchnera z polipropylenu, które nadają się do autoklawowania w temperaturze do 1200C. Do wyboru proponujemy lejki o średnicy 70 mm, 90 mm i 110 mm. Ich pełne wymiary zawarte są w tablicy poniżej:

 

średnica: 70 mm 90 mm 110 mm
wysokość: 145 mm 170 mm 210 mm
głębokość: 44 mm 46 mm 67 mm
długość nóżki: 60 mm 67 mm 85 mm