Cylindry, kolby, zlewki

 

 

Cylindry, kolby i zlewki z polipropylenu

Cylindry laboratoryjne, kolby laboratoryjne i zlewki laboratoryjne wykonane z polipropylenu są naczyniami posiadającymi kilka ważnych cech ze względu na materiał, z którego zostały stworzone.

  • Odporność chemiczna na działanie wielu substancji chemicznych, co sprawia, że naczynia są bezpieczne i trwałe. Polipropylen jest odporny na działanie wielu kwasów, zasad i rozpuszczalników.
  • Polipropylen jest lekkim materiałem, co ułatwia przenoszenie naczyń i manipulację nimi w laboratorium.
  • Cylindry laboratoryjne, kolby laboratoryjne i zlewki laboratoryjne wykonane z polipropylenu są stosunkowo trwałe i wytrzymują uderzenia czy stłuczenia, bez ryzyka pęknięcia naczynia.
  • Naczynia z tego tworzywa można podgrzewać, choć zwykle mają niższy zakres dopuszczalnych temperatur niż ich odpowiedniki ze szkła borokrzemowego.
  • Polipropylen jest materiałem o niskiej lepkości, co oznacza, że ciecze w naczyniach z polipropylenu nie przywierają do powierzchni i łatwo można je wylewać lub przelewać.

W tej kategorii produktów pogrupowaliśmy naczynia plastikowe w trzy podkategorie:

Cylindry laboratoryjne – podstawowe narzędzia używane w laboratoriach do dokładnego pomiaru objętości cieczy. Posiadają skalę umożliwiającą w sposób precyzyjny dokonywanie pomiarów. Cylindry laboratoryjne zaopatrzone są w stopkę, która utrzymuje je w pozycji pionowej i wylew na górnej krawędzi.

Kolby laboratoryjne umożliwiające przygotowywanie substancji w kontrolowany sposób. Ich kształty i pojemności pozwalają na dostosowanie tych naczyń do różnych zastosowań laboratoryjnych. W sklepie posiadamy dwa rodzaje kolb:

  • kolby laboratoryjne miarowe z nakrętką, używane do dokładnego pomiaru i przygotowywania roztworów chemicznych,
  • kolby laboratoryjne Erlenmeyera – rodzaj naczyń laboratoryjnych o kształcie przypominającym stożek, z wąską szyjką i płaskim dnem. Mogą posiadać zamykającą je nakrętkę oraz skalę pozwalającą w przybliżeniu zorientować się w objętości zawartości naczynia.

Zlewki laboratoryjne o płaskim dnie i kształcie cylindrycznym. Zaopatrzone są w skalę i wylewkę ułatwiającą nalewanie płynu. Oferujemy dwa rodzaje tych naczyń:

 

Cylindry, kolby i zlewki są niezastąpionym wyposażeniem laboratoriów. Przyczyniają się do uzyskania dokładnych i wiarygodnych wyników badań oraz do zapewnienia bezpiecznego i efektywnego prowadzenia prac laboratoryjnych.