Smoczki i gruszki do pipet

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

 

 

Smoczki, gruszki i pompki – obowiązkowy dodatek do pipet

Smoczki do pipet, gruszki i pompki ręczne do pipet to produkty umożliwiające pobieranie cieczy pipetą i jej opróżnianie. Tworząc podciśnienie powodujące zasysanie płynu, pozwalają na jego bezdotykowe przenoszenie, co minimalizuje zagrożenie zanieczyszczeniem.

 

Pompki ręczne do pipet

Urządzenia te przeznaczone są zarówno do pipet szklanych, jak i plastikowych. Zasysanie płynu odbywa się poprzez obrót niewielkiego pokrętła, które w odpowiednim momencie utrzymuje się w pożądanej pozycji. Z kolei do opróżnienia pipety służy niewielka dźwigienka, którą należy w tym celu lekko przycisnąć. Pompki ręczne do pipet zaopatrzone są w elastyczny kołnierz z gwintowanym mankietem umożliwiającym pewne i szczelne przymocowanie pipety. Oferowane w naszym sklepie pompki posiadają różną pojemność: do 2 ml, do 10 ml i do 25 ml.

 

Smoczki do pipet

Wykonane z silikonu smoczki do pipet to elastyczne akcesoria umożliwiające napełnianie i opróżnianie pipet. Posiadają kołnierz, który pozwala dokładnie przymocować smoczek do rurki pipety o określonej pojemności. W sklepie greenlo.pl oferujemy smoczki do pipet o następujących pojemnościach: 3 ml, 5 ml i 10 ml.

 

Smoczki do pipet, gruszki i pompki ręczne do pipet są powszechnie używane w laboratoriach w wielu dziedzinach nauki. Pomagają utrzymać dokładność i precyzję w pipetowaniu oraz zminimalizować ryzyko kontaminacji próbek.