Końcówki do pipet automatycznych

Wyświetlanie 1–15 z 18 wyników

 

 

Do czego służą końcówki do pipet automatycznych?

Końcówki do pipet automatycznych to małe plastikowe elementy, które umieszcza się na końcu pipet automatycznych, gdzie stanowią część posiadającą bezpośredni kontakt z próbką lub roztworem. Elementy te dostarczane są w specjalnych pojemnikach lub luzem w plastikowych woreczkach. Zaletą pojemników jest to, że służyć mogą jako wygodny statyw ułatwiający nakładanie końcówki na trzon pipety i można je sterylizować. Końcówki do pipet automatycznych są wykorzystywane w każdej pracy laboratoryjnej wymagającej precyzyjnego odmierzania niewielkich ilości cieczy.

 

Zalety końcówek do pipet

  • Końcówki do pipet automatycznych umożliwiają dokładne i powtarzalne pipetowanie niezbędne w laboratoriach do uzyskiwania precyzyjnych wyników eksperymentów i analiz.
  • To elementy jednorazowego użytku, a więc ryzyko zanieczyszczenia próbek jest sprowadzone do minimum. Po użyciu są usuwane, co pomaga uniknąć kontaminacji krzyżowej.
  • Końcówki do pipet mają z reguły oznaczenia objętości, co ułatwia użytkownikowi określenie, ile płynu pobrano do pipety.

 

Końcówki do pipet w sklepie greenlo.pl

W tej sekcji sklepu znajdziecie końcówki typu Gilson i Eppendorf w szerokim spektrum objętości, w zakresie od 2-10 µl do 1000-10000 µl. Końcówki do pipet dostępne są w dwóch rodzajach opakowań:

  • Końcówki do pipet w pudełkach wykonanych z odpornego chemicznie polipropylenu. Są w stanie zazwyczaj pomieścić 96 końcówek. Przydają się do przechowywania końcówek kupowanych w woreczkach, a także jako statyw ułatwiający ich nakładanie na trzon pipety. Pudełka przystosowano do autoklawowania.
  • Końcówki do pipet luzem, w woreczkach (przykład). Mogą być sterylizowane na trzy sposoby: radiacyjnie, tlenkiem etylenu oraz poprzez autoklawowanie (1210C/20min).

 

Oferowane produkty produkowane są z wysokiej jakości polipropylenu przeznaczonego do wyrobów medycznych. Dzięki temu wykazują odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także zapewniają elastyczność i szczelność dopasowania do trzonów pipet automatycznych.