• kontakt@greenlo.pl
  • +48 733 721 039
  • ul. Nasienna 4, 59-220 Legnica
  • pon-pt, 8:00-15:00

Zatyczki do uszu

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

 

 

Zatyczki do uszu – skuteczna ochrona słuchu

Zatyczki do uszuzwane również stoperami, to wkładki przeciwhałasowe, które umieszcza się w uchu. Dostosowując się kształtem do kanału słuchowego blokują dostęp niepożądanych dźwięków. W miejscu pracy, zwłaszcza w otoczeniach o dużym poziomie hałasu, zatyczki do uszu mogą pomóc w zapobieganiu uszkodzeniom słuchu spowodowanym ekspozycją na dźwięki o wysokim natężeniu. Stopery można stosować zarówno w miejscu pracy, podczas poruszania się po mieście, czy w domu, przed zaśnięciem. Produkowane są z miękkich materiałów, a więc nie powodują dyskomfortu w czasie ich noszenia.

 

Z czego wykonane są stopery?

Zatyczki do uszu mają postać wyprofilowanych koreczków. Na rynku spotkać można najczęściej ich cztery rodzaje:

  • stopery woskowe, które po lekkim ogrzaniu, dzięki swojej plastyczności, dopasowują się do każdego kształtu ucha. Produkuje się je z włókien celulozowych oraz wiskozowych, które są wysycone naturalnym woskiem,
  • zatyczki silikonowe, wykonane z elastycznego silikonu. Można je łatwo dopasować do uszu i używać np. na basenie, ponieważ chronią nie tylko przed hałasem, ale i wodą,
  • zatyczki do uszu piankowe, które po włożeniu do ucha rozprężają się, dostosowując się do jego kształtu,
  • stopery z materiału termoplastycznego – szczelnie wypełniają kanał uszny, bardzo dobrze tłumią hałas. Przeznaczone są do wielokrotnego użytku.

 

Zatyczki do uszu w sklepie greenlo.pl

Oferujemy jednorazowe zatyczki do uszu wykonane z pianki poliuretanowej produkcji znanych marek: HASPRO i UVEX w opakowaniach po 10 par.

  • Stopery HASPRO posiadają jeden z najwyższych poziomów tłumienia hałasu – 38 decybeli. Ich istotną cechą jest komfort noszenia, dzięki któremu świetnie sprawdzą się jako stopery do spania, zapewniając wygodę podczas snu w każdej pozycji.
  • Zatyczki do uszu UVEX, również wykonane z pianki poliuretanowej, dzięki zastosowaniu technologii x-grip wywierają zmniejszony nacisk. Mogą ich używać nawet osoby z wąskim kanałem słuchowym. Tłumią hałas na poziomie 33 decybeli.

 

Zatyczki do uszu wykonane z pianki poliuretanowej są tanie i łatwe w użyciu, umożliwiają dostosowanie ich do różnych kształtów i rozmiarów uszu. Dzięki nim można skutecznie chronić słuch przed negatywnym wpływem hałasu, co jest istotne w miejscach pracy o dużym natężeniu dźwięku.