• kontakt@greenlo.pl
  • +48 733 721 039
  • ul. Nasienna 4, 59-220 Legnica
  • pon-pt, 8:00-15:00

Maski i filtry

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

 

 

Maseczki medyczne w sklepie greenlo.pl

Oferujemy jednorazowe maseczki medyczne kategorii II i kategorii IIR. To trzywarstwowe akcesoria zapewniające ochronę przed zarazkami, przede wszystkim przed wirusami. Skonstruowane zostały w ten sposób, aby umożliwić ich komfortowe noszenie przez personel medyczny i pracowników laboratoryjnych.

 

Maseczki medyczne typu II

Maseczki medyczne typu II (przykład) są często używane w różnych sektorach ochrony zdrowia, a także w laboratoriach, aby zabezpieczyć przed zarazkami. Maseczki te składają się z trzech warstw:

  • warstwa zewnętrzna – to warstwa hydrofobowa, która odpycha płyny, w tym krople wydychane przez nos i usta oraz opary. Chroni przed kontaktowaniem się z potencjalnie zakaźnymi płynami i substancjami,
  • warstwa środkowa – wykonana z materiału filtrującego. Ma za zadanie zatrzymywać drobne kropelki, wirusy i bakterie, aby chronić noszącego maseczkę przed zakażeniem,
  • warstwa wewnętrzna – warstwa hipoalergiczna, która ma bezpośredni kontakt z twarzą użytkownika. Jest miękka i przyjazna dla skóry, zapewnia komfort noszenia maseczki przez dłuższy czas.

 

Maseczki medyczne typu IIR

Maseczki medyczne typu IIR (przykład) są specjalnie zaprojektowanymi środkami ochrony, które znajdują szerokie zastosowanie w sektorze medycznym i laboratoryjnym. Od maseczek typu II różnią się głównie poziomem odporności na zachlapania, stanowiąc przez to wyższy standard ochrony. Oznaczenie „R” wskazuje, że posiadają warstwę, która w większym stopniu zapobiega przenikaniu płynów. Maseczki medyczne typu IIR są bardziej skuteczne w ochronie przed płynami podczas pracy w środowiskach medycznych i w laboratoriach.