Pęsety w laboratoriach badawczych

Pęsety (pincety) są wszechstronnymi narzędziami, które znajdują szerokie zastosowanie w laboratoriach różnych dziedzin, w tym w laboratoriach chemicznych, biologicznych czy medycznych. Używa się je do precyzyjnego przenoszenia preparatów mikroskopowych, bez konieczności bezpośredniego z nimi kontaktu. W laboratoriach pincety są wykorzystywane również do umieszczania i manipulowania akcesoriami mikroskopowymi, takimi jak np. szkiełka nakrywkowe, którymi pokrywa się preparaty biologiczne. Stosuje się je do pobierania próbek z kultur bakteryjnych. Pęsety są niezbędnymi narzędziami w laboratoriach pozwalającymi na precyzyjne i kontrolowane działania, co ma znaczenie dla ich dokładności i powtarzalności. Najczęściej występujące rodzaje tych narzędzi to:

 

Pincety w sklepie greenlo.pl

Oferujemy pincety stalowe proste i pincety zagięte oraz sterylne jednorazowego użytku.

Pęsety proste stalowe

  • chirurgiczna prosta z ząbkiem (przykład),
  • prosta z zaokrąglonymi końcówkami (przykład),
  • prosta z ostrymi końcami (przykład),
  • prosta do szkiełek nakrywkowych (przykład).

Pęsety zagięte stalowe

  • z zakrzywionymi końcówkami zaokrąglonymi lub ostrymi (przykład),
  • zakrzywione do szkiełek nakrywkowych (przykład).

Pęsety z tworzywa sztucznego jednorazowe, sterylne (przykład).

 

Pęsety proste i zagięte ze stali – sterylność

Pincety proste i pincety zagięte stalowe nie są sterylne w sensie biologicznym, a więc posiadają na swojej powierzchni bakterie, wirusy lub grzyby. W przypadku zastosowań, gdzie konieczna jest absolutna sterylność, takich jak prace w laboratoriach mikrobiologicznych lub medycznych, pęsety te muszą być odpowiednio przygotowane poprzez procesy sterylizacji. Najczęściej stosowaną metodą jest sterylizacja w autoklawie. Pincety ze stali można poddawać tej operacji przez wiele lat, co stanowi ich niewątpliwą zaletę.

 

W naszej ofercie znajdziecie Państwo również różne rodzaje jednorazowych pincet z tworzywa sztucznego. Są one sterylne i pakowane w indywidualne blistry.