• kontakt@greenlo.pl
  • +48 733 721 039
  • ul. Nasienna 4, 59-220 Legnica
  • pon-pt, 8:00-15:00

Etykiety, naklejki, markery

Wyświetlanie wszystkich wyników: 10

 

 

Narzędzia i materiały pomocnicze w laboratoriach

Etykiety laboratoryjne i markery laboratoryjne są trudnymi do zastąpienia narzędziami w każdym laboratorium, w którym wykonuje się prace badawcze i analityczne.

 

Etykiety laboratoryjne – znaczenie i zastosowania

Etykiety laboratoryjne to samoprzylepne naklejki lub metki, na których można umieszczać informacje o próbkach lub eksperymentach. Wykorzystywane są do oznaczania pojemników, probówek, butelek i innych naczyń zawierających substancje biorące udział w badaniach, aby umożliwić ich identyfikację. Etykiety laboratoryjne pomagają uniknąć pomyłek i zwiększają efektywność pracy w laboratorium. Informacje na nich mogą obejmować daty, nazwy próbek, numery identyfikacyjne, nazwiska badaczy itp.

 

Markery laboratoryjne – permanentne i skuteczne

Markery laboratoryjne to narzędzia do pisania, które pozwalają na bezpośrednie oznaczanie pojemników lub próbek. Przydatne są, gdy należy szybko opisać próbki lub pojemniki, na przykład na etykietach, bezpośrednio na butelkach lub naczyniach laboratoryjnych. Markery laboratoryjne marki Sharpie to szybko schnące pisaki permanentne. Wykonane przez nie napisy nie ulegają ścieraniu i są odporne na działanie wody. Nie blakną pod wpływem światła i  na długo zachowują swoją czytelność.

 

Konieczność oznaczania i identyfikacji próbek to kluczowa część pracy w laboratorium. Etykiety i markery pomagają zachować porządek, zapewniają dokładność i precyzję w badaniach naukowych, analizach medycznych, diagnostyce i w wielu innych dziedzinach – wszędzie tam, gdzie ważna jest ścisła kontrola nad próbkami.