• kontakt@greenlo.pl
  • +48 733 721 039
  • ul. Nasienna 4, 59-220 Legnica
  • pon-pt, 8:00-15:00

Igły preparacyjne

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

 

 

Igły preparacyjne – zastosowanie

Igły preparacyjne są narzędziami stosowanymi w mikrobiologii oraz w innych dziedzinach badawczych. Wykorzystuje się je do:

  • przenoszenia mikroorganizmów – pozwalają na precyzyjne pobieranie i przenoszenie np. bakterii lub innych małych próbek, co jest istotne dla izolacji i hodowli mikroorganizmów w laboratoriach mikrobiologicznych.
  • manipulacji materiałamiigły preparacyjne umożliwiają manipulację różnymi materiałami, takimi jak próbki krwi, tkanek lub innymi substancjami biologicznymi. Pomagają w przygotowywaniu preparatów do analizy mikroskopowej.
  • przygotowywania próbek do testów chemicznych – umożliwiają pobieranie próbek do testów chemicznych, takich jak testy reakcji chemicznych, oznaczanie składników chemicznych czy testy diagnostyczne.

 

Budowa igieł

Igły preparacyjne są zazwyczaj wykonane ze stali nierdzewnej, dzięki czemu cechuje je wysoka trwałość i odporność na korozję. Mają ostro zakończony koniec, który umożliwia precyzyjne przenoszenie próbek. Niektóre igły posiadają trzonek ułatwiający manipulowanie tym narzędziem.

 

Igły preparacyjne w naszym sklepie

W tej sekcji naszego sklepu oferujemy dwa rodzaje igieł:

Oferowane produkty wykonane zostały z trwałej, odpornej na korozję stali nierdzewnej.

 

Znaczenie igieł w laboratoriach

Igły preparacyjne są kluczowymi narzędziami do izolacji, hodowli i badania mikroorganizmów w laboratoriach mikrobiologicznych. Pozwalają na precyzyjną manipulację próbkami. Umożliwiają przeprowadzanie testów i eksperymentów, ułatwiając dokonywanie badań mikrobiologicznych i diagnostycznych.

Igły preparacyjne są niezbędne wszędzie tam, gdzie konieczne jest precyzyjne i higieniczne przenoszenie próbek. Dzięki nim można dokładnie analizować mikroorganizmy, prowadzić badania chemiczne i diagnostyczne.