• kontakt@greenlo.pl
  • +48 733 721 039
  • ul. Nasienna 4, 59-220 Legnica
  • pon-pt, 8:00-15:00

Szkiełka zegarkowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 9

 

 

Mikroskopowe szkiełka zegarkowe

Mikroskopowe szkiełka zegarkowe to małe, okrągłe fragmenty sfery wykonane z hartowanego szkła lub tworzywa sztucznego Wykorzystuje się je w eksperymentach i badaniach, a także w mikroskopii. Mikroskopowe szkiełka zegarkowe są wklęsłe, co umożliwia ich użycie do różnych celów. Zazwyczaj posiadają niewielką średnicę, dzięki czemu można je wygodnie umieszczać w mikroskopach. Ich brzegi zostały nadtopione, w związku z tym nie kaleczą i są bezpieczne w użytkowaniu.

 

Szkiełka zegarkowe w naszym sklepie

W greenlo.pl oferujemy szkiełka zegarkowe z obtopionymi brzegami o różnych średnicach: 40 mm, 50 mm, 60 mm, 70 mm, 80 mm, 90 mm, 100 mm, 110 mm i 120 mm.

 

Do czego stosuje się mikroskopowe szkiełka zegarkowe?

Mikroskopowe szkiełka zegarkowe są wykorzystywane do przeprowadzania prostych testów chemicznych, takich jak obserwacja reakcji chemicznych, krystalizacji czy rozpuszczalności różnych związków. W laboratoriach biologicznych i chemicznych używa się je do analizy próbek płynów pod mikroskopem. Szkiełka mogą też pełnić funkcję podstawki pod preparat podczas badania mikroskopowego. W przypadku mikroskopów stereoskopowych pozwalają na analizę organizmów wodnych, roślin i innych preparatów. Mikroskopowe szkiełka zegarkowe są też używane jako naczynka wagowe w celu pomiaru masy lub analizy wagi próbek. Stosuje się je też jako ochronę przed zabrudzeniem mikroskopu.

 

Mikroskopowe szkiełka zegarkowe znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach nauki, w tym w chemii, biologii i mikroskopii. Ich małe rozmiary i wklęsła forma czynią je wygodnymi i praktycznymi narzędziami w eksperymentach oraz badaniach laboratoryjnych.

Początek formularza