• kontakt@greenlo.pl
  • +48 733 721 039
  • ul. Nasienna 4, 59-220 Legnica
  • pon-pt, 8:00-15:00

Szkiełka nakrywkowe i podstawowe

Wyświetlanie 1–12 z 31 wyników

 

 

Szkiełka mikroskopowe – ważne narzędzia w mikroskopii

Szkiełka mikroskopowe są niezbędnymi narzędziami w mikroskopii i mikrobiologii. Zarówno podstawowe, jak i nakrywkowe wspólnie tworzą strukturę przygotowywanych preparatów, co pozwala na dokładne i higieniczne badanie mikroorganizmów, komórek, tkanek oraz innych próbek pod mikroskopem. Dzięki nim możliwe jest zachowanie czystości, uniknięcie uszkodzeń obiektywu mikroskopu oraz dobra organizacja pracy laboratoryjnej.

  • Szkiełka podstawowe stanowią podłoże, na którym buduje się całą analizę mikroskopową, natomiast
  • szkiełka nakrywkowe zabezpieczają i chronią próbki, aby można je było dokładnie obserwować.

 

Szkiełka mikroskopowe – kształt i materiał

Kształt i materiał szkiełek podstawowych i nakrywkowych są tak przemyślane, aby zapewnić dokładne i wyraźne obrazy pod mikroskopem. Oba rodzaje szkiełek to kluczowe elementy mikroskopii świetlnej i mikroskopii elektronowej, pozwalające na precyzyjne badanie mikroorganizmów, komórek i innych struktur mikroskopowych. Szkiełka mikroskopowe są zazwyczaj wykonane z cienkich, przezroczystych płytek ze szkła boro-krzemowego. Kształt obu rodzajów szkiełek jest kluczowy dla ich funkcji w przygotowywaniu i obserwacji próbek mikroskopowych.

Oferujemy szkiełka mikroskopowe kwadratowe i prostokątne w opakowaniach po 100 sztuk. Wykonane zostały z wysoko przezroczystego szkła umożliwiającego wygodną i efektywną pracę w laboratorium.