• kontakt@greenlo.pl
  • +48 733 721 039
  • ul. Nasienna 4, 59-220 Legnica
  • pon-pt, 8:00-15:00

Etui na szkiełka mikroskopowe

Wyświetlanie 1–12 z 19 wyników

 

 

Etui na szkiełka mikroskopowe – przeznaczenie

Etui na szkiełka mikroskopowe to niewielkie pudełka przeznaczone do ich przechowywania i ochrony. Służą do:

  • zachowania czystości szkiełek,
  • zminimalizowania ryzyka uszkodzeń lub zanieczyszczeń oraz
  • zapewnienia prawidłowej organizacji w laboratoriach mikroskopowych.

Szkiełka izolowane są w indywidualnych przegródkach. W etui znajduje się również karta umożliwiająca ich ewidencjonowanie.

 

Budowa etui na szkiełka mikroskopowe

Etui na szkiełka mikroskopowe jest zazwyczaj wykonane z trwałego tworzywa sztucznego, takiego jak ABS, polistyren lub polipropylen. Tworzywa te odporne są na wilgoć, co jest ważne ze względu na ochronę zawartości przed uszkodzeniem.

Etui jest zazwyczaj prostokątne lub kwadratowe, z płaską pokrywą. Wewnątrz znajdują się specjalnie zaprojektowane przegródki, w których można umieszczać szkiełka mikroskopowe. Etui na szkiełka mikroskopowe jest wyposażone w zabezpieczenia, np. zatrzaski, które chronią zawartość przed przypadkowym otwarciem. Produkt zawiera też miejsce do umieszczania etykiet z informacjami o zawartości, takie jak numer identyfikacyjny próbki, data lub inne informacje pomocne w organizacji laboratorium.

 

Etui na szkiełka mikroskopowe w naszym sklepie

W tym dziale sklepu greenlo.pl oferujemy etui w różnych kolorach, wykonane z estetycznych i odpornych na warunki zewnętrzne tworzyw sztucznych. Jeśli chodzi o ich pojemność, proponujemy etui przeznaczone na:

 

Etui na szkiełka mikroskopowe stanowią niezbędny element wyposażenia laboratoriów mikroskopowych. Dzięki nim szkiełka są czyste, pozbawione uszkodzeń i gotowe do użycia w badaniach mikroskopowych.