Ezy, głaszczki

Wyświetlanie 1–15 z 19 wyników

 

 

Ezy bakteriologiczne w laboratoriach mikrobiologicznych

Ezy bakteriologiczne to proste narzędzia używane w laboratoriach mikrobiologicznych do przenoszenia z jednego podłoża na inne materiału w postaci zawiesiny bakterii lub próbki pobranej z kolonii bakteryjnej. Ezy bakteriologiczne zakończone są tzw. oczkiem, zwanym też pętelką, mogą być płaskie lub ostre. Ezy o konkretnej średnicy oczka są wykorzystywane do określania stężenia pojedynczych komórek bakteryjnych w roztworze. Poza pobieraniem materiału i przenoszeniem go na podłoże mikrobiologiczne, ezy mogą być wykorzystywane także do innych czynności, np. wykonywania rozmazu bakterii przy przygotowywaniu preparatu mikroskopowego.

 

Ezy bakteriologiczne w sklepie greenlo.pl

Oferujemy następujące ezy bakteriologiczne:

 

Głaszczki laboratoryjne – zastosowanie i budowa

Głaszczki laboratoryjne to narzędzia używane przy posiewaniu cieczy (np. hodowli bakteryjnych) metodą posiewu gładzonego. Głaszczki laboratoryjne wykonuje się ze szkła, metalu lub polistyrenu (w tym wypadku są to narzędzia jednorazowe). Mają one postać trójkąta lub wygiętego pręta w kształcie litery „L” bądź „T”. 

 

Głaszczki laboratoryjne w greenlo.pl

Oferujemy głaszczki laboratoryjne wykonane z polistyrenu. Ich gładka powierzchnia gwarantuje bezproblemową, łatwą pracę z płytkami z podłożem do hodowli, zapobiegają cięciu lub żłobieniu w agarze.

Proponujemy dwa rodzaje głaszczek:

Głaszczki laboratoryjne dostępne są w opakowaniach pojedynczych, a także po 5 lub 25 sztuk.