Z pierścieniem

Wyświetlanie 1–15 z 16 wyników

 

 

Mieszadełka z pierścieniem w sklepie greenlo.pl

Mieszadełka z pierścieniem to jeden z rodzajów oferowanych w naszym sklepie produktów (np. mieszadełka bez pierścienia i mieszadełka owalne) przeznaczonych do bezdotykowego mieszania cieczy w warunkach laboratoryjnych. Pokryte są teflonem, dzięki któremu magnetyczny pręcik chroniony jest przed agresywnym działaniem niektórych związków chemicznych, nie rdzewieje i łatwo go myć oraz sterylizować. W połowie długości mieszadełka znajduje się pierścień, który zmniejsza jego tarcie w przypadku, gdy dno nie jest całkowicie płaskie i ułatwia zachowywanie optymalnej równowagi. Posiadamy mieszadełka z pierścieniem o średnicy 3-9 mm i długości w zakresie od 10 do 35 mm.

 

Mieszadełka z pierścieniem – sposoby wykorzystania

Mieszadełka z pierścieniem umożliwiają wykonywanie w sposób niezwykle efektywny i cichy między innymi następujących procedur:

  • Homogenizacja, czyli uzyskanie jednorodnej mieszanki, w której każdy składnik jest równomiernie rozprowadzony w całej objętości.
  • Wywoływanie reakcji chemicznych między różnymi substancjami.
  • Przygotowywanie roztworów i zawiesin wszędzie tam, gdzie dokładne mieszanie ma wpływ na właściwości i działanie substancji.